Description
Towbar is ADR approved and a full kit includes:
- Lug mount
- Bolt kit
- D-Shackles
- Compliance Decal
- 50mm tow ball*
- Wiring cable and 7pin flat plug*
- Fitting instructions
- Life time warranty
*Parts sold separately
Towbar is ADR approved and a full kit includes:
*Parts sold separately
| For Make: | MITSUBISHI |
| For Model: | MAGNA |
| For Body: | SEDAN |
| For Series: | TL |
| For Year: | JUN/2003 - SEP/2005 |
| ECU Part Number: | N/A |
| Weight: | 21kg |
| Shipping Dimensions: | 101 × 60 × 30 cm |
| Towbar Type: | CL2 |
| Towing Capacity: | 1500 |
| Ball Weight: | 150 |
| Fitting Time: | 2 Hours |
| Bumper Cut: | YES |
You must be logged in to post a review.
$POA
Have a question?
If you have a question or require a quote for installation, please contact us
Towbar is ADR approved and a full kit includes:
*Parts sold separately
| For Make: | MITSUBISHI |
| For Model: | MAGNA |
| For Body: | SEDAN |
| For Series: | TL |
| For Year: | JUN/2003 - SEP/2005 |
| ECU Part Number: | N/A |
| Weight: | 21kg |
| Shipping Dimensions: | 101 × 60 × 30 cm |
| Towbar Type: | CL2 |
| Towing Capacity: | 1500 |
| Ball Weight: | 150 |
| Fitting Time: | 2 Hours |
| Bumper Cut: | YES |
There are no reviews yet.
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.