Specifications
| For Make: | KIA |
| For Model: | SPORTAGE |
| For Body: | SUV |
| For Series: | NQ5 |
| For Year: | 09-21 - ONWARDS |
| ECU Part Number: | At-ha-kshk-002 |
| Weight: | 32kg |
| Shipping Dimensions: | 120 × 30 × 20 cm |
| Towbar Type: | CL4 |
| Towing Capacity: | 1600kg,1650kg, 1900kg - check owners manual for vehicle's tow rating |
| Ball Weight: | 100 |
| Fitting Time: | 2 Hours |
| Bumper Cut: | YES |


Reviews
There are no reviews yet.